Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
01.06.2013, 09:50
hoca Çevrimdışı
Yönetim Ekibi
Yönetici

• 13.06.2012
  • 963 Mesaj
  • Üye Puanı: 14
Yorum: #1
(2013) Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir) Özel Yetenek Sınavları
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN

2013-2014 Öğretim yılında Üniversitemizin bazı programlarına önkayıt-özel yetenek sınavı sistemi ile öğrenci alınacaktır.

[Resim: deu-2013-yetenek.jpg]

AÇIKLAMALAR / KOŞULLAR

BUCA EĞİTİM FAKÜLTESİ (*)

- Sonuç açıklama tarihi 09 Eylül 2013

- Asil adayların kesin kayıtları 10-11 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacaktır. Kontenjan açığı olduğu takdirde yedek adayların önkayıtları 12 Eylül 2013 tarihinde yapılacak, yedek adayların kesin kayıtları 13 Eylül 2013 tarihinde yapılarak boş kontenjanlar doldurulacaktır. (Bu süre dolduktan sonra kontenjan açığı olsa bile kayıt yapılmayacaktır.)

- Ayrıntılı bilgi (232) 3012085-86-87-88-89-90-91-92-93-94-95 numaralı telefonlardan alınabilir.

Detaylı bilgi için internet adresi>

DEVLET KONSERVATUVARI (*)

- Adayların konuşma, görme, işitme organlarında, vücut yapısında özür olmamalı; güzel sesli ve kulağı müziğe yatkın olmalı (Opera
Anasanat Dalı için); müzikal yeteneğe sahip olup besteciliğe yatkın olmalıdır (Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Sanat Dalı için); diğer anasanat ve sanat dallarına başvuran lise ve dengi okul mezunlarının, konservatuvar lise devresi mezunları düzeyinde bilgi ve beceri sahibi olmaları gerekmektedir. Opera Anasanat Dalı ile Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Sanat Dallarında 1 yıl süreli hazırlık öğretimi uygulanır. Bu süre 4 yıllık eğitim süresine dahil değildir. Tüm sanat dalları için adayların en çok 25 yaşında olmaları gerekmektedir.
- Asil adayların kesin kayıtları 09-13 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.
- Ayrıntılı bilgi (232) 4129411 numaralı telefondan alınabilir.

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ (*)

- Asil adayların kesin kayıtları 10-11 Eylül 2013 tarihlerinde, kontenjan açığı olduğu takdirde yedek adayların kesin kayıtları 12-13 Eylül 2013 tarihlerin de yapılacaktır.
- Ayrıntılı bilgi (232) 4129008 - 4129009 numaralı telefonlardan alınabilir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

Güzel Sanatlar Fakültesi’nin başvuruları internet üzerinden yapılacak olup, Ayrıca Fakültenin web sayfasından duyurulacaktır.

a) Dilekçe ve başvuru formu b) YGS puan kartı c) 4,5x6cm. boyutunda yeni çekilmiş 2 adet fotoğraf d) Nüfus cüzdanı fotokopisi e) Sağlık raporu (Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokuluna başvuracak adaylar için)

MÜRACAATLAR İLGİLİ KURUMLARA YAPILACAKTIR. MEKTUPLA ÖNKAYIT YAPILMAZ
ADAYLAR ŞAHSEN BAŞVURARAK ÖNKAYIT YAPTIRABİLİRLER.

...
Gerede Anadolu Lisesi - Öğrenci ve Mezunlar Topluluğu
Gerede Anadolu Lisesi Haber Portalı
Öneri, İstek ve Eleştirileriniz ...

Önemli
www.geredelisesi.com bağımsız bir sitedir ve Gerede Lisesi Resmi Sitesi değildir!

Yasal Uyarı
Gerede Lisesi - Forum her hakkı saklı bir eğitim-öğretim ve mesleki bilgi paylaşım platformudur. Yasalara aykırı hiçbir içerik barındırmamaktadır. Eklenen içerikler ve yapılan yorumlardaki fikir ve söylemlerin tamamı içerik ve yorum yazarına ait olmakla birlikte, Gerede Lisesi - Forum bunların hiçbirinden mesul değildir. İçeriklerde internet suçları kapsamına giren bir yorum veya bölüm görürseniz, lütfen İletişim linkimizden bize bildiriniz. Ulaştırılan şikayetlere yönelik en geç 3 (üç) gün içerisinde gerekli inceleme, değerlendirme ve düzenlemeler yapıldıktan sonra, site yöneticilerimiz tarafından şikayet sahiplerine gerekli bilgi verilecektir.